Menu

O firmie

Spółka VIVE Textile Recycling powstała w 1992 roku i jest największą spółką w strukturze Grupy VIVE. Zajmujemy się recyclingiem tekstyliów, sprzedażą hurtową i detaliczną sortowanej oraz niesortowanej odzieży używanej, sprowadzanej z krajów zachodniej Europy, a także surowca przetworzonego na czyściwo przemysłowe.

Nasza praca składa się z wielu etapów – od pozyskania tekstyliów, przez sortowanie aż po sprzedaż hurtową i detaliczną odzieży używanej i czyściwa przemysłowego oraz innych produktów wynikających z procesu recyclingowego. Gotowe produkty trafiają do naszych stałych odbiorców z wielu krajów Europy, Afryki, Azji, a nawet Ameryki Północnej i Południowej.

Surowiec, który nie jest zgodny z naszymi wymaganiami jakościowymi, przerabiany jest na czyściwo przemysłowe.

Posiadamy zautomatyzowane linie do sortowania odzieży. Uczestniczymy w programie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, który certyfikuje firma DEKRA.

Wieloetapowy proces produkcji wymaga utrzymywania wysokich standardów jakościowych i nie byłby możliwy bez naszej profesjonalnej kadry, która liczy już ponad 1200 osób. Nasi pracownicy i managerowie to najcenniejszy zasób firmy, w który nieustannie inwestujemy.

Jesteśmy jednym z największych i najbardziej uznanych pracodawców w regionie. Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy stabilne i jasne warunki zatrudnienia.

Stale inwestujemy w rozwój pracowników oraz wprowadzamy rozwiązania wpływające na podnoszenie komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Stawiamy na nieustanny rozwój firmy, dlatego stale poszukujemy nowych rynków pozyskiwania i sprzedaży odzieży używanej oraz innowacyjnych rozwiązań recyklingu tekstyliów.

Każdego dnia ponad 990 osób w systemie 3-zmianowym przerabia niemal 400 ton surowca, sortując go na 700 różnych grup asortymentowych.

Grup asortymentowych

Cały proces składa się z kilku etapów, na których przepływ surowca jest nadzorowany przez system wizualizacji procesów, wspomagających ich zarządzanie.

Udoskonalamy procesy produkcyjne związane z recyklingiem tekstyliów, wdrażamy również pomysły i rozwiązania przygotowywane przez naszych pracowników, dzięki czemu działalność firmy jest nie tylko zgodna z najwyższymi standardami jakościowymi ISO 9001 i 14001, obowiązującymi w VIVE Textile Recycling, ale również przyjazna otoczeniu i środowisku.

 • Etap 1
  Nasza praca rozpoczyna się od rozładunku dostarczanego do zakładu surowca.

 • Etap 2
  Następnie surowiec poddawany jest wstępnej segregacji i trafia na taśmociągi, które przewożą go do Działu I Sortowania.

 • Etap 3
  Po wstępnym sortowaniu surowiec zostaje przekazany do Działu II Sortowania, do którego dostarczana jest tylko odzież.

 • Etap 4
  Pracownicy Działu II Sortowania grupują odzież na różne typy konfekcji, rozdzielając je do osobnych komór zasypowych.

 • Etap 5
  Pogrupowane ubrania przechodzą do Działu III Sortowania, gdzie konkretne grupy tekstyliów dzielone są na gatunki, dostosowane do wymagań jakościowych odbiorców. Odzież jest klasyfikowana indywidualnie i jeśli nie spełnia wyznaczonych wymogów, zostaje skierowana do działu przerobu na czyściwo przemysłowe.

 • Etap 6
  Po zakończeniu trzeciego sortowania produkty trafiają do działu pakowania. Towar zostaje zapakowany w worki bądź sprasowany w bele.

 • Etap 7
  Spakowane tekstylia są dokładnie ważone i znakowane kodem kreskowym.

 • Etap 8
  Gotowy produkt w specjalnych koszach zostają przewiezione do hal magazynowych lub od razu trafia na załadunek. Magazyny przyjmują tygodniowo 1500 ton wyrobu gotowego z produkcji.

 • Etap 9
  Tekstylia przeznaczone na czyściwo trafiają do Działu Krajalni, gdzie odrzucona odzież jest cięta na czyściwo przemysłowe.

"Branża recyklingowa rozwija się dynamicznie. Nowe obszary, które mogą być dla niej polem do wzrostu, wyznaczają trendy w badaniach i poszukiwaniach nieznanych dotąd zastosowań odpadów tekstylnych. VIVE Textile Recycling stanowi awangardę tych poszukiwań – prowadzone przez firmę prekursorskie projekty stawiają ją w pierwszym szeregu nowatorskich i innowacyjnych przedsiębiorstw..."

Napisał o nas magazyn Forbes, Diamenty Forbesa 2014

System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004, certyfikowany przez firmę DEKRA jest najlepszym potwierdzeniem naszego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

Podczas wieloetapowego procesu produkcyjnego surowiec, który nie odpowiada wymaganiom klientów, zostaje przerobiony na odpad i czyściwo przemysłowe, które jest ponownie wykorzystywane w przemyśle. Obecnie, zgodnie z założeniami programu VIVE Textile Recycling „Razem dbamy o środowisko”, pracujemy nad możliwością 100% przetwarzania trafiającego do naszego zakładu surowca.